top of page

Mieszkanie

Mieszkanie z przeznaczeniem wynajmu na doby musi wyróżniać się na rynku noclegów i konkurować nie tylko z ofertami innych kwater do wynajęcia, ale również hosteli i hoteli, których baza jest również rozwinięta. Zalety wynajmu apartamentów z punktu widzenia najemcy, są duże. Przede wszystkim powierzchnia lokali, powoduje, że duża część turystów decyduje się na wybór apartamentów. Ceny i ich różnorodność, a także „domowa” atmosfera, dodatkowo podnosi atrakcyjność tego typu usługi.

Ważnym aspektem decydującym o sukcesie jest lokalizacja. Mieszkania poza ścisłym centrum, mogą nie osiągnąć proporcjonalnie wyższych stop zwrotu, niż w przypadku wynajmu długoterminowego. Gorsze lokalizacje o niższym standardzie nie wykluczają, że oferta nie zostanie wynajęta, ale wówczas trzeba się zastanowić nad sensem wynajmu krótkoterminowego. Mieszkania takie, mają gorsze obłożenie, przez co rentowność często jest niższa niż przy wynajmie długoterminowym, a koszty i zaangażowany czas zdecydowanie wyższy. 

Specyfika wynajmu na doby wymaga również innych cech samego lokalu. Wyposażenie, które w przypadku najmu długoterminowego, nie stanowi atutów podnoszących znacząco atrakcyjność, w przypadku wynajmu na doby jest istotne. Mowa tutaj o drobnych sprzętach AGD i podstawowym wyposażeniem każdego mieszkania takimi jak — czajnik, zastawa stołowa, naczynia, mikrofalówka, pościel, ręczniki, żelazko. Ważnym elementem dla współczesnych najemców jest również stały dostęp do internetu, który musi być standardem w mieszkaniu – w przeciwieństwie do najmu długoterminowego, gdzie umowę z dostawcą Internetu podpisuje na własną rękę najemca.
 

Jeśli jesteś zainteresowany, wynajmem swojego mieszkania na doby, skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci, czy w przypadku Twojego mieszkania istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że inwestycja ta będzie bardziej opłacalna.
 

OD DZISIAJ MOŻESZ PRZESTAĆ MYŚLEĆ O PROBLEMACH ZWIĄZANYCH Z WYNAJMEM - BIERZEMY JE NA SIEBIE

bottom of page