top of page

Na czym polega najem krótkoterminowy?

Wynajem krótkoterminowy to przede wszystkim nieprzerwane poszukiwanie najemcy, wydawanie i odbieranie lokalu, sprzątanie, pranie pościeli, a także naprawy konserwatorskie, które są nieuniknione przy tak częstej rotacji najemców. Taka forma wynajmu to także monitoring sytuacji nieprzerwanie przez 24/7. Trzeba się również liczyć z tym, że wszystkie święta, sylwester i inne wydarzenia musimy być dyspozycyjni - takie okresy znacząco podnoszą uzyskiwane stawki za noclegi. Sukces takiej inwestycji jest ściśle uzależniony od lokalizacji lokalu. Kurorty nadbałtyckie, przeżywają oblężenie w okresie wakacyjnym, duże miasta w Polsce, takie jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań czy w chwili obecnej Szczecin — mają dużą szansę prowadzenia takiej działalności przez cały rok przy spełnieniu odpowiednich warunków, dzięki którym oferta apartamentu na doby, jest w stanie konkurować z szeroką gamą innych ofert, hosteli i hoteli.

Wynajem krótkoterminowy mieszkania to usługa kierowana do właścicieli apartamentów znajdujących się w ścisłym centrum miasta o podwyższonym standardzie. Specyfika wynajmu krótkoterminowego powoduje, że sukces inwestycji obwarowany jest innymi cechami nieruchomości, którymi musi wyróżniać się mieszkanie, niż przy wynajmie długoterminowym. Stawki wynajmu, a zatem zwrot inwestycji przy tego typu wynajmie jest wyższy (przy spełnieniu odpowiednich warunków), niż w przypadku innych form, jednakże wymaga dużo większego zaangażowania czasu, a zatem i kosztów, które musimy ponieść.

Mieszkanie z przeznaczeniem wynajmu na doby musi wyróżniać się na rynku noclegów i konkurować nie tylko z ofertami innych kwater do wynajęcia, ale również hosteli i hoteli, których baza jest również rozwinięta. Zalety wynajmu apartamentów z punktu widzenia najemcy, są duże. Przede wszystkim powierzchnia lokali, powoduje, że duża część turystów decyduje się na wybór apartamentów. Ceny i ich różnorodność, a także „domowa” atmosfera, dodatkowo podnosi atrakcyjność tego typu usługi. Ważnym aspektem decydującym o sukcesie jest lokalizacja. Mieszkania poza ścisłym centrum, mogą nie osiągnąć proporcjonalnie wyższych stop zwrotu, niż w przypadku wynajmu długoterminowego. Gorsze lokalizacje o niższym standardzie nie wykluczają, że oferta nie zostanie wynajęta, ale wówczas trzeba się zastanowić nad sensem wynajmu krótkoterminowego. Mieszkania takie, mają gorsze obłożenie, przez co rentowność często jest niższa niż przy wynajmie długoterminowym, a koszty i zaangażowany czas zdecydowanie wyższy. Specyfika wynajmu na doby wymaga również innych cech samego lokalu. Wyposażenie, które w przypadku najmu długoterminowego, nie stanowi atutów podnoszących znacząco atrakcyjność, w przypadku wynajmu na doby jest istotne. Mowa tutaj o drobnych sprzętach AGD i podstawowym wyposażeniem każdego mieszkania takimi jak — czajnik, zastawa stołowa, naczynia, mikrofalówka, pościel, ręczniki, żelazko. Ważnym elementem dla współczesnych najemców jest również stały dostęp do internetu, który musi być standardem w mieszkaniu – w przeciwieństwie do najmu długoterminowego, gdzie umowę z dostawcą Internetu podpisuje na własną rękę najemca. Jeśli jesteś zainteresowany, wynajmem swojego mieszkania na doby, skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci, czy w przypadku Twojego mieszkania istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że inwestycja ta będzie bardziej opłacalna

Najem krótkoterminowy to nieustanna praca nad wynajmowanym lokalem. Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę lokali z przeznaczeniem wynajmu na doby. Usługa skonstruowana jest w taki sposób, aby właściciel lokalu nie odczuwał ogromu pracy, jaki trzeba zrealizować przy wynajmie. Dbamy o wysoki poziom obłożenia lokalu poprzez ustalanie odpowiedniej strategii wynajmu wypracowanej na podstawie setek przeprowadzonych transakcji z najemcami.

  • Stałe poszukiwanie najemców i planowanie strategii wynajmu

  • Wydawanie i odbieranie lokalu najemcom w godzinach dostosowanych do potrzeb klientów

  • Pobieranie i rozliczenie kaucji - ocena stanu lokalu na podstawie protokołów

  • Fachowe sprzątanie mieszkania i przygotowanie dla kolejnych lokatorów

  • Pranie pościeli, ręczników i innych tekstylii (poza wynajmowanym lokalem)

  • Nadzór techniczny przez konserwatora i bieżące naprawy

  • Rozliczenia najemców, raporty z wynajmu dla właściciela

  • Stała opieka nad powierzonym mieszkaniem i realizacja wszystkich interwencji

  • Możliwość skorzystania z usługi obsługi podatkow

OD DZISIAJ MOŻESZ PRZESTAĆ MYŚLEĆ O PROBLEMACH ZWIĄZANYCH Z WYNAJMEM - BIERZEMY JE NA SIEBIE

bottom of page